Nieuws uit de regio

31-08-2025 - Heist-op-den-Berg

Geslaagde Hestivaleditie zonder regen

Na 2 jaar na elkaar nat geworden te zijn, is de 19de editie van Hestival gelukkig droog gebleven. Alleen laat in de nacht viel er een kleine verfrissing die de laatste feestgangers naar huis stuurde. Al bij al kunnen het Hestivalteam  en de paar 100 vrijwilligers terugblikken op een geslaagde editie waarbij vooral Gustaph  voor de verrassende ambiance zorgde. “We blikken tevreden terug”, aldus voorzitter Robin Bastaens . “Het blijft heel leuk om te zien hoe ons Cultuurplein één dag per jaar verandert in een bruisend festival. Met ongeveer 7.000 bezoekers mogen we spreken van een geslaagde editie. Dankzij onze vrijwilligers, artiesten en het enthousiaste publiek blijft Hestival hét gratis muziekfeest van de regio.”

Gevarieerd voorprogramma voor Gustaph

De muzikale namiddag begon kleurrijk en vrolijk met Mega Mindy, die relatief veel jonge festivalgangers in beweging bracht. De aard van de muziek veranderde wel drastisch in stevige hardcore met Carroser – de trotse winnaar van Concours Hestival. Daarna speelde Circo Maximo een thuismatch hun eigenzinnige, Nederlandstalige folk. Circo Maximo zorgde vervolgens voor een muzikale trip met hun eigenzinnige, Nederlandstalige folk In de vroege vooravond barstte The Priceduifkes uit hun voegen met pure punkrockenergie, waarna Fixkes de sfeer iets intiemer maakte met herkenbare en poëtische popliedjes.

Als een echte diva

Vervolgens tilde Gustaph de festivalervaring naar een hoger niveau met zijn flair, krachtige stem en dansbare house-invloeden. Het plein, dat toen pas vol liep, ging helemaal uit de bol, en dat enthousiasme bleef de rest van de avond hangen. Voor mensen die Gustaph alleen kennen  van zijn televisieoptredens en deelname aan het Eurosongfestival was het optreden een verrassende opbaring met 2 stevige background zangeressen en waarbij Gustaph als een echte diva zorgde voor enkele snelle kostuumwisselingen en geweldige stemuithalingen.

Volgend jaar 20ste editie

Die ambiance werd verder gezet met Level Six, die met een spectaculaire show en dansbare beats het Cultuurplein lieten daveren. Tot slot maakten Arthur Lewis en Gerben Tuerlinckx er samen een knallende afsluiter van waar door iedereen luidkeels werd meegezongen. Eén van de mooiste beelden op het podium was de presentatie door de ravissante verschijning van Femke Aubroeck uit Wiekevorst, enkele jaren geleden nog verkozen tot eerste Heistse dorpsdichter. De organisatie kijkt intussen al vooruit naar volgend jaar, wanneer de 20ste editie van Hestival op het programma staat. “We zullen onze uiterste best doen om er een super editie van te maken, aldus Robin Bastaens “Het festival blijft daarbij trouw aan zijn succesformule: een sterke line-up, een gezellige sfeer en een warm vrijwilligersleger dat samen met het publiek zorgt voor een unieke afsluiter van de zomer. Noteer zaterdag 29 augustus 2026 al maar in jullie agenda”.

L'air et L'eau

Weg met zorgen en stress na een heerlijke relaxmoment in de sauna of jacuzzi. L'air et L'eau is thuis in wellness! Je vindt er gegarandeerd een sauna voor binnen of buiten, een jacuzzi, warmtepomp of outdoor living artikelen van gekende merken om thuis heerlijk te relaxen. Een weldaad voor zowel je mentale als fysieke weerbaarheid!  

lees meer

Lapperre Hoorcentrum

Hoorcentrum Lapperre staat voor hoorkwaliteit voor het leven. In uw Lapperre hoorcentrum neemt de audioloog de tijd om naar u te luisteren en samen de oplossingen te overlopen. Zo kunnen we uw gehoor optimaal beschermen en u opnieuw laten genieten van het plezier om goed te horen.

lees meer

Zakenkantoor De Bie

Een ongeluk komt nooit gelegen maar vormt helaas een vast onderdeel van het dagelijks leven. Een goede verzekering is daarbij een zaak, maar wat als daar ook nog een uitstekende service bij kwam?

lees meer

La Trattoria

Italiaans restaurant

lees meer

Speciale promoties Check het hier